Z kalendarza

Dzisiaj jest
Środa
19 czerwca 2024
Imieniny obchodzą
Borzysław, Gerwazy, Julianna, Odo, Protazy, Sylweriusz
Do końca roku zostało
196 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1202
mod_vvisit_counterWczoraj4413
mod_vvisit_counterW tygodniu9508
mod_vvisit_counterW miesiącu83996
mod_vvisit_counterOgółem8341780

Twoje IP: 34.239.151.124
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

14 marca 2024 r. osiemnaścioro uczniów naszej szkoły, uczestników projektów „BAJADERKI MATEMATYCZNE i „FIT MATEMATYKA”, wraz z opiekunami p. Katarzyną Damrat i p. Marią Kowalską pojechało na Piknik Matematyczny do Warszawy.  Wyjazd był zorganizowany, w ramach podsumowania X edycji programu mPotęga finansowanego z Fundacji mBanku. Spotkanie odbyło się w Centrum Nauki Kopernik, z panem Jeremiaszem Merkelem - gwiezdnym geologiem z Polskiej Agencji Kosmicznej i NASA, który opowiedział o swojej naukowej przygodzie. Odbył się również kosmiczny teleturniej „Misja: Matma!”, który wywołał wiele emocji. Następnie zaproszono nas na pyszny lunch. Potem zwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik. To, co wyróżnia to miejsce to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne zgłębienie wiedzy z różnych dziedzin nauki. To też okazja, by poznać najnowsze wynalazki i rozwiązania technologiczne. Robot Kopernik chętnie ucinał sobie pogawędkę i potrafił znaleźć odpowiedź na każde pytanie. Porozumiewał się za pomocą modelu językowego – GPT3. Rozmowa ze sztuczną inteligencją „oko w oko” była emocjonująca. Z pewnością każdy znalazł  coś dla siebie. Każdy uczestnik pikniku otrzymał również upominek. Korzystając z pięknej pogody pozwiedzaliśmy jeszcze Warszawę. Byliśmy pod Pałacem Prezydenckim, Zamkiem Królewskim, Kolumną Zygmunta, Pomnikiem Piłsudzkiego, Grobem Nieznanego Żołnierza. To był dzień pełen atrakcji, bardzo pozytywnych emocji i ciekawych doświadczeń.