Z kalendarza

Dzisiaj jest
Sobota
15 grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Celina, Fortunata, Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Krystiana, Nina, Walerian, Waleriana, Wolimir
Do końca roku zostało
17 dni

LogowanieObecni na stronie

  • [Bot]
  • [Google]
  • [MJ12]
Teraz online:
  • Gości: 6
  • Robotów: 3

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2300
mod_vvisit_counterWczoraj2206
mod_vvisit_counterW tygodniu13395
mod_vvisit_counterW miesiącu33401
mod_vvisit_counterOgółem2204296

Twoje IP: 54.163.42.154
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2018-12-14 8:41:14
Member Joanna Bęben  
2018-12-11 6:56:41
Member Katarzyna  
2018-11-04 18:41:31
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

10 grudnia uczniowie naszej szkoły wybrali się do Gliwickiego Teatru Muzycznego, aby obejrzeć jeden z najsłynniejszych baletów Piotra Czajkowskiego „ Dziadek do orzechów”. Autorem libretta są  Marius Petipa i Iwan Wsiewołożski. Prapremiera odbyła się w Petersburgu w Teatrze Maryjskim w 1892 roku. Na gliwickiej scenie przedstawienie we własnej choreografii zrealizowała Zofia Rudnicka – artystka Teatru Wielkiego w Warszawie. To idealny spektakl dla dzieci i dorosłych.

Przed wyjazdem uczniowie mogli przeczytać krótką informację o treści baletu i obejrzeć fotosy umieszczone na szkolnej gazetce. Miało to za zadanie pomóc dzieciom w zrozumieniu treści przedstawienia, które, jak wiadomo, rozgrywa się bez słów.

 

W wieczór wigilijny mała Klara otrzymuje od swego Ojca Chrzestnego dziwny prezent: pokraczną figurkę Dziadka do orzechów. Dziwi się, bo przecież pan  Drosselmeyer zawsze dawał jej niezwykłe i piękne podarunki. Jednak kiedy świąteczni goście rozchodzą się do pokojów, a Klara zostaje sama, również Dziadek ujawnia swoją niezwykłość. Świat wokół Klary nagle staje się pełen magii: dziewczynka musi stoczyć bitwę z wielkimi myszami, ożywają zabawki. Dziadek do orzechów zamienia się w pięknego księcia i Klara rozpoczyna z nim wędrówkę poprzez czarodziejski świat magii i baśni.

Akcja przedstawienia , która oryginalnie rozgrywa się w połowie XIX wieku, została uwspółcześniona, gdyż umieszczono na scenie atrapę ogromnego telewizora , Dziadek do orzechów ubrany był w nowoczesny, srebrny kombinezon, a żołnierze mieli na sobie współczesne mundury. Być może ułatwiło to odbiór, ale moim zdaniem, spektakl stracił część magii  dawnych lat.

Dla naszych uczniów było to pierwsze zetknięcie się z baletem na żywo, być może dla większości również ostatnie, gdyż sam taniec, bez słów, nie wzbudził entuzjazmu u naszych młodych widzów. Jednak warto było wybrać się do Gliwickiego Teatru Muzycznego, żeby poczuć atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Plakat Spektaklu

Najnowsze zdjęcia

Certyfikaty

Bezpieczna droga

Prognoza pogody

Zadbaj o kręgosłup

QR Code