Z kalendarza

Dzisiaj jest
Sobota
15 grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Celina, Fortunata, Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Krystiana, Nina, Walerian, Waleriana, Wolimir
Do końca roku zostało
17 dni

LogowanieObecni na stronie

  • [Bot]
  • [Google]
  • [MJ12]
Teraz online:
  • Gości: 6
  • Robotów: 3

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2306
mod_vvisit_counterWczoraj2206
mod_vvisit_counterW tygodniu13401
mod_vvisit_counterW miesiącu33407
mod_vvisit_counterOgółem2204302

Twoje IP: 54.163.42.154
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2018-12-14 8:41:14
Member Joanna Bęben  
2018-12-11 6:56:41
Member Katarzyna  
2018-11-04 18:41:31
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

tolerancja_18Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada. Zostało ustanowione przez UNESCO w 1995 roku. Ma na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Jest to odpowiedź na rosnącą falę wszelakiej nietolerancji, takiej jak rasizm czy antysemityzm. 16 listopada uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli w prelekcji pod hasłem „Tolerancja. Inny nie znaczy gorszy” z okazji Światowego Dnia Tolerancji.  Samorząd uczniowski oraz uczniowie klasy VIII wstęp do omawianej tematyki rozpoczęły burzą mózgów, gdzie każdej klasy zadaniem na kartce papieru było wypisanie: "... z czym kojarzy Ci się słowo tolerancja? ". Uczniowie zebrali wszelkie pomysły na jednej tablicy gdzie potem została utworzona kompletna definicja słowa tolerancja. Kolejno została przedstawiona prezentacja pt. „ Tolerancja”. Pani pedagog zwróciła uwagę na znaczenie tolerancji w szkole. Dodano, że tolerancja to nie tylko respektowanie kulturowe, ale są to również sytuacje szkolne, podczas których niektórzy uczniowie zachowują się wbrew zasadom tolerancji. Krótka rozmowa z młodzieżą skierowała ich uwagę na takie wartości, jak wzajemny szacunek i kulturalne odnoszenie się do siebie oraz brak akceptacji dla zachowań agresywnych.

INNY NIE ZNACZY GORSZY! STOP DLA HEJTU! NIE DLA PRZEMOCY!   STEREOTYPOM MÓWIMY NIE! Te i wiele innych haseł powinny być bliskie uczniom naszej szkoły. Prezentacja przedstawiona przez uczennice klasy VIII przybliżyła uczniom pojęcie tolerancji, ich rodzaje oraz sposoby zachowania świadczące o tym, że ktoś jest lub nie jest osobą tolerancyjną. Sprawdziła to krótka ankieta przedstawiająca stereotypy na temat różnych osób. Zadaniem uczniów było podnosić kartki w odpowiednich kolorach określające czy uczniowie zgadzają się z daną opinią lub nie.

Na zakończenie prelekcji uczniowie dostali zadanie do wykonania w grupach: stworzenie wiersza lub odegranie scenek sytuacyjnych pokazujących dobre oraz złe zachowania na temat tolerancji. Celem tego dnia było przede wszystkim uwrażliwienie społeczeństwa na wszelkiego rodzaju przejawy nietolerancji i dyskryminacji. To przypomnienie, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację, oraz kształtowanie postawy tolerancji wśród dzieci i młodzieży szkolnej, żeby rokowały na przyszły świat bez dyskryminacji i nietolerancji.

Najnowsze zdjęcia

Certyfikaty

Bezpieczna droga

Prognoza pogody

Zadbaj o kręgosłup

QR Code