Z kalendarza

Dzisiaj jest
Niedziela
29 marca 2020
Imieniny obchodzą
Cyryl, Czcirad, Eustachy, Eustachiusz, Ostap, Wiktoryn
Do końca roku zostało
278 dni

LogowanieObecni na stronie

  • [Bot]
  • [Google]
  • [Yandex]
Teraz online:
  • Gości: 2
  • Robotów: 3

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj944
mod_vvisit_counterWczoraj3307
mod_vvisit_counterW tygodniu21240
mod_vvisit_counterW miesiącu80801
mod_vvisit_counterOgółem3437384

Twoje IP: 3.235.75.196
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2020-03-27 12:28:02
Member Joanna Bęben  
2020-03-19 9:44:54
Member Katarzyna  
2018-11-04 18:41:31
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

sesja_3W dniu 20 grudnia 2019 roku w Urzędzie Gminy w Reńskiej Wsi odbyła się pierwsza Sesja Młodzieżowej Rady Gminy w której brali udział również uczniowie z naszej szkoły. Podczas spotkania przedstawiono porządek obrad a także zasady funkcjonowania Młodzieżowej Rady. Z całej gminy powołano 15 Radnych, oraz wręczono zaświadczenia o nadaniu tytułu Radnego na kadencję 2019­- 2021. Kolejnym punktem spotkania było wybranie przewodniczącego i zastępcy poprzez głosowanie. Podsumowaniem I Sesji Młodzieżowej Rady Gminy było przemówienie Pana Wójta, który życzył sukcesu w samorządności. Działalność Młodzieżowej Rady Gminy jest jednym ze sposobów zainteresowania młodzieży sprawami lokalnymi oraz systematycznego zaangażowania ich w życie swojej społeczności. Jest też doskonałą lekcją lokalnego patriotyzmu i podejmowania decyzji dotyczących spraw związanych z młodzieżą na poziomie lokalnym.Aktywność Młodzieżowej Rady Gminy z pewnością przynosi korzyści całej społeczności. Dzięki jej działalności interesy młodzieży są lepiej reprezentowane, a potrzeby ludzi młodych lepiej zaspokajane.

dalej_1Szkolny Klub Wolontariatu wraz z Samorządem Uczniowskim działającym w Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy po raz trzeci  zakończył zbiórkę książek, zabawek, gier planszowych oraz materiałów rysunkowych  dla dzieci przebywających w Ośrodku Leczenia, Terapiii Rehabilitacji Uzależnień w Zbicku. Dnia 17 grudnia  2019 roku, wszystkie zebrane podarunki zostały przekazane na ręce Dyrektora Ośrodka „Monar” w Zbicku. Poprzez akcje „Podaj dalej” można było świątecznie uszczęśliwić najmłodszych podopiecznych DOMU.

andrzejki_1Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Z tej okazji 28 listopada w Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy odbył się wieczorek andrzejkowy zorganizowany przez samorząd uczniowski. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV- VIII. Podczas imprezy mogli się wspaniale zabawić, ponieważ przygotowano dla nich wiele atrakcji. To niezwykłe popołudnie rozpoczęto od spotkania na sali gimnastycznej. Opiekun samorządu przedstawił harmonogram andrzejkowego popołudnia. Następnie uczniowie klasy ósmej przedstawili krótką prezentację na temat św. Andrzeja.  Dzięki niej poznaliśmy andrzejkowy horoskop, oraz przysłowia związane z tym świętem. Kolejnym punktem wieczoru były zabawy drużynowe takie jak: krzesełka, taniec na gazecie czy wyprawa do zoo.  Kolejno uczniowie udali się do stoisk z wróżbami, które zostały przygotowane przez wszystkie klasy. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne pióra, czy lał wosk. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Po wróżbiarskim popołudniu przyszedł czas na ognisko. Dzieci i uczniowie zaopatrzeni w kije, oraz pyszne kiełbaski rozpoczęli wspólną zabawę. Pomysł z ogniskiem okazał się strzałem w dziesiątkę, uczniowie byli bardzo zadowoleni, a zabawa była przednia. Nie możemy doczekać się kolejnej zabawy !

wybory_1Ideą powołania Młodzieżowej Rady Gminy jest przede wszystkim włączenie młodzieży w procesy podejmowania decyzji, które dotyczą młodych osób oraz ich najbliższego otoczenia. Rada ma reprezentować młodych mieszkańców i mieszkanki gminy, ale również prowadzić działania na rzecz upowszechniania wśród nich idei samorządności i kształtowania postaw obywatelskich. Dnia 29.10.2019 r. wydano zarządzenie przez Przewodniczącego Rady Gminy w sprawie przeprowadzenia wyborów do Młodzieżowej Rady Gminy Reńska Wieś. Następnie powołano przez wójta pięć komisji wyborczych. Do zadań komisji należało przede wszystkim przyjmowanie kandydatur, przygotowanie kart do głosowania, przeprowadzenie wyborów oraz sporządzenie protokołu i ogłoszenie wyników.Zgłoszenia kandydatów były przyjmowane od 8-26 listopada na formularzu i za zgodą kandydata. Kandydat musiał być mieszkańcem gminy Reńska Wieś a także uczniem klas VI-VIII szkoły na terenie gminy. W związku z powyższym w dniu 29.11.2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Reńska Wieś.Na wstępie kandydaci zachęcając do głosowania, przedstawiali w szkołach swoje plany i pomysły na rozwój integracji młodych ludzi. W wyniku ich przeprowadzenia do Rady zostali wybrani: Bich Szymon, Kern Andrea oraz Kowalewska Julia.

su_3

Dnia 13.09.2019r w Publicznej Szkole Podstawowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pokrzywnicy odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przydział obowiązków i stanowisk jest następujący:

 

Rada Samorządu Uczniowskiego:

  • Natalia Behr – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego
  • Szymon Bich – Zastępca Przewodniczącej
  • Wiktoria Hampf – skarbnik

Wyznaczono również sekcje wspomagające działalność samorządu:

1. Sekcja współpracy międzyoddziałowej:

  • przewodniczący klas

2. Sekcja porządkowa:

  • Natalia Nosol
  • Wiktoria Hampf
  • Natalia Hoerster

3. Sekcja dekoracyjna:

  • Emilia Kowalewska
  • Amelia Rusz
  • Aleksander Wroża
  • Emilia Siekierka
  • Wiktoria Sordyl

4. Sekcja imprez szkolnych:

  • Natalia Behr
  • Julia Gartlieb
  • Wiktoria Hirsz
  • Martyna Siodlaczek
  • Szymon Bich
  • Andrzej Arndt

5. Wolontariat:

  • Laura Swientek
  • Natalia Sochacka
  • Maja Grabowska
  • Julia Moszek

6. Zawodoznawstwo:

  • Barbara Weinkopf
  • Grazian Mainka
  • Denis Gartlieb

Opiekun samorządu: Karolina Drozdowska

gora_10

Ponad 400 złotych zebrali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pokrzywnicy w ramach akcji "Góra grosza". Pod opieką nauczycieli i wychowawców  zebrano w sumie 11591 monet. Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 26 listopada 2018 do 2 stycznia 2019 roku. Zeszłoroczna akcja nie jest jednorazową,bowiem cieszy się zainteresowaniem uczniów już od wielu lat. Zebrane, posegregowane nominałami i zapakowane w 10 kg paczki pieniądze zostały przekazane Towarzystwu "Nasz Dom". Głównym celem Góry Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenie takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Bardzo cieszymy się , że i tym razem uczniowie naszej szkoły spisali się i dołożyli swoją cegiełkę do budowy dobra. Udział w akcji pomógł uzmysłowić, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.  Dnia 29.03.2019r. zostały odesłane monety wraz z protokołem (w postaci dowodu wpłaty) na adres Towarzystwa „Nasz Dom”.

Ogółem podczas XIX edycji akcji „Góry Grosza” zebraliśmy 419,24 zł w tym:

  • 5825 szt. - monet 1 gr
  • 2782 szt. -  monet 2 gr
  • 1951 szt. -  monet 5 gr
  • 512 szt. - monet 10 gr
  • 398 szt. - monet 20 gr
  • 112szt. - monet 50 gr
  • 7szt. -  monet 1 zł
  • 2 szt. -  monet 2 zł
  • 2 szt. -  monet 5 zł

Za każdy grosik serdecznie dziękuje Mały Samorząd Uczniowski oraz Samorząd Uczniowski jak również dziękują dzieciaki z Domów Dziecka.

" Nie ważne kim jesteś starszym czy młodszym, chłopakiem czy dziewczyną, my wszyscy fajni jesteśmy wielką rodziną"

fajni_1Dnia 17 stycznia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Wszystkich fajnych, czyli wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Tego dnia samorząd uczniowski przygotował niespodziankę dla wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły – każdy po przekroczeniu progu szkoły za uśmiech na dzień dobry otrzymał lizaka. W całej szkole można było znaleźć porozwieszane karteczki z fajnym przesłaniem na cały dzień. Została utworzona ściana sław na której każdy uczeń miał okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z okazji tak FAJNEGO święta.

Na przerwie została przeprowadzona ankieta, która dzięki uczniom wyłoniła najfajniejszą osobę w danej klasie!  Za tak wielkie uznanie wybrane osoby zostały nagrodzone oraz wyróżnione na apelu.

Co to znaczy fajny?

Każdy z nas stara się być fajny dla innych i otaczać się fajnymi ludźmi - tylko co to znaczy? W słowniku nie ma takiego wyrazu, a bardzo często używamy go.

Jakie są synonimy słowa FAJNY?

bajerancki, bezbłędny, bombowy, dobry, doskonały, ekstra, fajowski, fajowy, genialny, kapitalny, obłędny, odjazdowy, odlotowy, ok, perfekcyjny, pierwszorzędny, prima, rewelacyjny, super ekstra, super hiper, superowy, szałowy, świetny, w dechę, w porządku, wdechowy, wspaniały, wyskokowy, wystrzałowy,  zakręcony

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdy na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

ks. Jan Twardowski

Z okazji świąt Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski pragnie życzyć całej społeczności szkolnej radosnych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej atmosferze, w gronie najbliższych. Niech nadchodzący czas owocuje we wspólne dzielenie się dobrem oraz napełni nas łaskami do dalszego wzrastania w wierze.
W Nowym Roku życzymy wielu sukcesów oraz radości i pomyślności na każdy dzień!

tolerancja_18Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada. Zostało ustanowione przez UNESCO w 1995 roku. Ma na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Jest to odpowiedź na rosnącą falę wszelakiej nietolerancji, takiej jak rasizm czy antysemityzm. 16 listopada uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli w prelekcji pod hasłem „Tolerancja. Inny nie znaczy gorszy” z okazji Światowego Dnia Tolerancji.  Samorząd uczniowski oraz uczniowie klasy VIII wstęp do omawianej tematyki rozpoczęły burzą mózgów, gdzie każdej klasy zadaniem na kartce papieru było wypisanie: "... z czym kojarzy Ci się słowo tolerancja? ". Uczniowie zebrali wszelkie pomysły na jednej tablicy gdzie potem została utworzona kompletna definicja słowa tolerancja. Kolejno została przedstawiona prezentacja pt. „ Tolerancja”. Pani pedagog zwróciła uwagę na znaczenie tolerancji w szkole. Dodano, że tolerancja to nie tylko respektowanie kulturowe, ale są to również sytuacje szkolne, podczas których niektórzy uczniowie zachowują się wbrew zasadom tolerancji. Krótka rozmowa z młodzieżą skierowała ich uwagę na takie wartości, jak wzajemny szacunek i kulturalne odnoszenie się do siebie oraz brak akceptacji dla zachowań agresywnych.

Więcej…

wswieci_2Tradycją wielu szkół jest, że w ostatnie dni października uczniowie wraz z nauczycielami docierają na cmentarze. Tak też było w naszej szkole. 31 Października 2018 r. uczniowie trójek klasowych w Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy odwiedziły wraz z opiekunką SU miejscowy cmentarz, aby zapalić znicze na grobach dawnych nauczycieli naszej placówki: ks. Tadeusza Stonogi, który uczył religii, pani Krystyny Wrotniewskiej, pana Ludwika Szymusiaka oraz dawnej pani dyrektor Anny Wilczek. W imieniu wszystkich uczniów i dyrekcji zapalono również znicz na cmentarzu w Większycach, gdzie spoczywa poprzedni pan dyrektor, Edward Dorosz.

 

„Święto Zmarłych” – Bechler H.

Na cmentarzu płomyki złote i groby w chryzantemach.

Ludzie przyszli tu z myślą o tych, których już nie ma.

Wspominają drogie imiona, zasłaniają lampki przed wiatrem,

dla tych bliskich wieńce zielone i bukiety jesienne pełne kwiatów.

usmiech_5Światowy Dzień Uśmiechu  obchodzony jest w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. Dlatego też 5 października obchodziliśmy w ZSP w Pokrzywnicy Dzień Uśmiechu. Przedstawiciel samorządu uczniowskiego, przygotował  gazetkę, gdzie powieszone uśmiechy można było wyrywać z przypiętego ogłoszenia oraz zabierać je ze sobą, jak i darować innych uśmiechem. Ten symbol miał nam przypominać, że należy często się uśmiechać i być miłym  dla innych. Uśmiech tego dnia nie schodził z twarzy uczniów jak i nauczycieli. Na drzwiach pracowni pojawiły się plakaty z logo uśmiechu. Humor i wesoły nastrój powinien nam towarzyszyć każdego dnia, nie tylko od święta :)

Więcej artykułów…