Z kalendarza

Dzisiaj jest
Poniedziałek
20 sierpnia 2018
Imieniny obchodzą
Bernard, Jan, Sabin, Samuel, Samuela, Sieciech, Szwieciech, Świeciech, Sobiesław
Do końca roku zostało
134 dni

LogowanieObecni na stronie

 • [Bot]
 • [Google]
Teraz online:
 • Gości: 1
 • Robotów: 2

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1371
mod_vvisit_counterWczoraj2019
mod_vvisit_counterW tygodniu1371
mod_vvisit_counterW miesiącu45732
mod_vvisit_counterOgółem1977651

Twoje IP: 54.196.73.22
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2018-08-19 7:34:00
Member Katarzyna  
2018-08-06 17:53:55
Member Joanna Bęben  
2018-04-25 19:23:07
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do rozpoczęcia nauki

odpoczywajcie :)

walentynki_214 lutego 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy obchodzono walentynki. Kilka dni wcześniej członkowie samorządu przygotowali pojemnik, do którego uczniowie wrzucali przygotowane przez siebie lub kupione kartki walentynkowe. W dniu św. Walentego punktem kulminacyjnym obchodów było rozdawanie adresatom serc, kartek, a nawet lizaków. Najwięcej przygotowali i  otrzymali uczniowie klasy IV, dla których to święto jest wesołą i miłą zabawą.

4 listopada 2017 r. uczennice należące do Samorządu Uczniowskiego  Publicznej Szkoły Podstawowej w Pokrzywnicy odwiedziły wraz z opiekunką SU miejscowy cmentarz, aby zapalić znicze na grobach dawnych nauczycieli naszej placówki: ks. Tadeusza Stonogi, który uczył religii, pani Krystyny Wrotniewskiej, pana Ludwika Szymusiaka oraz dawnej pani dyrektor Anny Wilczek. W imieniu wszystkich uczniów i dyrekcji zapalono również znicz na cmentarzu w Większycach, gdzie spoczywa poprzedni pan dyrektor, Edward Dorosz.

PRZEWODNICZĄCA

JULIA DANIELEWICZ

ZASTĘPCA

NATALIA BEHR

 

SKARBNIK

LETYCJA DAMRAT

 

KRONIKARZ

EMILIA SIEKIERKA

 

Sekcja imprez:

Dawid Smarzoch, Szymon Bich

 

Sekcja porządkowa:

Wiktoria Hirsz, Aleksandra Gmurczyk

 

Sekcja biuletynu „Gaduła”:

Karolina Schreiber, Dominika Mutwin

 

Sekcja zbiórki surowców wtórnych:

Wojciech Kubiec, Aleksander Wroża

otylosc_224 października 2016 r. w ZS-P w Pokrzywnicy obchodzono Światowy Dzień Walki z Otyłością. W tym dniu uczniowie przynieśli drugie śniadanie zdrowsze niż zwykle. Nie było bułek z nutellą, a przeważało ciemne pieczywo, sery, chude wędliny, sałata, pomidory, ogórki. Dodatkowo w pudełkach na śniadanie znalazły się owoce, jako dodatkowa porcja witamin i zdrowa przekąska. Dobrym pomysłem na posiłek w szkole są również sałatki z warzywami, kaszą czy makaronem. Należy pamiętać, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.  Powinno być bogate w węglowodany złożone, które stanowią podstawowe źródło energii dla organizmu: ciemne pieczywo lub inne produkty zbożowe,  warzywa, które oprócz energii dostarczają witamin i błonnika. Nie powinno również zabraknąć  serów, chudego mięsa i orzechów. Warto wymieniać się ciekawymi przepisami i pomysłami na zdrowe przekąski, do czego przedstawiciele samorządu uczniowskiego zachęcają wszystkich uczniów.

samorzad_1Dnia 19.09.2016  r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pokrzywnicy odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przydział obowiązków i stanowisk jest następujący:

 

 

Rada Samorządu Uczniowskiego:

 • Letycja Damrat – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego
 • Natalia Behr – Zastępca Przewodniczącej
 • Malwina Moszek – kronikarz, skarbnik

Wyznaczono również sekcje wspomagające działalność samorządu:

Sekcja organizacyjna:

 • Julia Danielewicz, Denis Gartlieb

Sekcja porządkowa:

 • Natalia Nosol

Sekcja biuletynu „Gaduła”:

 • Aleksandra Rudziak, Karolina Schreiber

 

opiekun Katarzyna Damrat

10 listopada obchodzimy Dzień Jeża. W ZS-P w Pokrzywnicy samorząd uczniowski nie zapomniał o tym nietypowym święcie. Uczniowie wzięli udział w konkursie dotyczącym tych miłych i pożytecznych zwierzątek. Marcel Kern wykonał piękną figurkę jeża z drewna, Julia Danielewicz napisała wiersz i zrobiła jeża z ziemniaka, a Tomek Kowalski sfotografował jeże. Wszyscy uczniowie dostali nagrody za swoje prace.

 

Oto wiersz Julii:

Jeżyk, jeżyk, jeżyk,

ostre kolce ma,

a jak cię pokłuje,

to zobaczysz sam.

Słodkie i malutkie

to zwierzątko jest,

lecz gdy się zdenerwuje,

okropne staje się.

Taka to natura,

każdy taki jest,

a teraz jeżyk zasnął

i koniec wiersza jest.

otylosc_427.10.2015 r. Samorząd Uczniowski  ZS-P w Pokrzywnicy już drugi raz przeprowadził szkolny Dzień Walki z Otyłością, który przypada 24 października. Warto przypominać zasady zdrowego odżywiania się, mimo iż rezultaty widoczne są dopiero po pewnym czasie. W związku z tym uczniowie klas IV-VI na lekcjach techniki przygotowali smaczne i kolorowe owocowe i warzywne szaszłyki. Następnie wszyscy razem delektowali się tymi smakołykami, które zawierają wiele witamin i stanowią zdrową przekąskę dla dzieci. Po posiłku uczniowie w grupach tworzyli jadłospisy, które mogły zawierać tylko dietetyczne, zdrowe dania. Bardzo trudno było dzieciom dobrać odpowiednie produkty, gdyż to, co smaczne, najczęściej nie jest zdrowe, a to, co powinno się jeść, nie wszystkim smakuje. Uczniowie jednak poradzili sobie z ułożeniem jadłospisów. Miejmy nadzieję, że wiadomości, które zdobyli, wykorzystają w domu i zachęcą rodziców do częstego serwowania kasz, ryb, mięsa drobiowego, warzyw na parze lub surowych. Życzymy smacznych i zdrowych posiłków.

drzewa_19 października 2015 r. samorząd uczniowski zorganizował szkolny Dzień Drzewa, który na świecie jest obchodzony od 1872 r. Wymyślił go w Stanach Zjednoczonych Juliusz Morton, znawca i miłośnik przyrody. Wszystkie klasy przygotowały na lekcjach techniki piękne plakaty, na których znalazły się wybrane przez nich drzewa. Oprócz namalowanych elementów ważną rolę estetyczną spełniały przyklejone liście, które wspaniale oddają nastrój wczesnej jesieni Na kolejnych przerwach uczniowie otrzymywali od samorządu zadania do wypełnienia. Na ostatniej lekcji nastąpiło podsumowanie i wszyscy odczytali swoje prace. Były to odpowiedzi na pytania, dialog i wiersz. Uczniowie obejrzeli również prezentację multimedialną, by uświadomili sobie, jak ważną rolę odgrywają drzewa w życiu ludzi na świecie. W ramach tego nietypowego święta organizowane są w Polsce różne konkursy i zbiórki, ale jednym z ważniejszych elementów jest zbiórka makulatury, gdyż 1 jej tona pozwala uratować 17 drzew. Dlatego w naszej szkole cały rok zbieramy i sprzedajemy makulaturę.

Dnia 14.09.2015 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pokrzywnicy odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie poprzez tajne głosowanie wybrali następujące osoby:

Rada Samorządu Uczniowskiego:

 • Ramona Kawala – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego
 • Kamil Kabot – Zastępca Przewodniczącej
 • Malwina Moszek – kronikarz, skarbnik

Wyznaczono również sekcje wspomagające działalność samorządu:

Sekcja organizacyjna:

 • Kamil Kabot, Mathias Płachetka

Sekcja porządkowa:

 • Natalia Behr

Sekcja biuletynu „Gaduła”:

 • Aleksandra Rudziak

Sekcja dekoracyjna:

 • Julia Danielewicz
 • Denis Gartlieb

opiekun Samorządu Uczniowskiego: Katarzyna Damrat

wspolpraca_6Dyrekcja i Samorząd Uczniowski ZS-P w Pokrzywnicy odpowiedział na prośbę Dyrekcji i Samorządu Uczniowskiego SSP w Mechnicy o zbiórkę przyborów szkolnych i gier dla Fundacji ISKIERKA na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Jest to Organizacja Pożytku Publicznego istniejąca od 9 lat, zajmuje się budowaniem systemów wsparcia dla  dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin. Jednym z elementów pomocy są warsztaty plastyczne organizowane dla podopiecznych przebywających  na śląskich oddziałach onkologicznych w Zabrzu, Katowicach i  Chorzowie. Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w akcję i zebrali pokaźną ilość zeszytów, bloków rysunkowych i technicznych, kredek, mazaków, plasteliny, farbek. W zbiórkę włączyli się również uczniowie klas I-III. 18 maja 2015 r. przedstawicielki SU z Pokrzywnicy: Karolina Kabot i Jennifer Moszek pojechały wraz z opiekunką samorządu, panią Katarzyną Damrat, do SSP w Mechnicy, by przekazać zebrane przybory szkolne. Dzięki takim akcjom uczniowie uczą się empatii i rozumieją, że obowiązkiem każdego człowieka jest pomoc potrzebującym.

dzien ksiazki_5Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku. Obchodzony jest 23 kwietnia nieprzypadkowo. Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej. W tym dniu  zmarło lub urodziło się ośmiu wybitnych pisarzy.

Więcej…

Więcej artykułów…

Najnowsze zdjęcia

Certyfikaty

Bezpieczna droga

Prognoza pogody

Zadbaj o kręgosłup

QR Code