Z kalendarza

Dzisiaj jest
Środa
27 stycznia 2021
Imieniny obchodzą
Angelika, Ilona, Jan Chryzostom, Julian, Przybysław
Do końca roku zostało
339 dni

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj816
mod_vvisit_counterWczoraj2222
mod_vvisit_counterW tygodniu5241
mod_vvisit_counterW miesiącu61159
mod_vvisit_counterOgółem4348726

Twoje IP: 18.207.108.182
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

choinka_2Dzień przed wigilią udało nam się dostarczyć zebrane artykuły plastyczne, słodycze oraz puzzle do wybranych placówek. Zostałyśmy przyjęte z uśmiechem na twarzy oraz z otwartymi ramionami. Cieszymy się bardzo, że nasza akcja została przyjęta z tak ogromnym entuzjazmem. Wasz odzew był ogromny. Udało nam się zebrać naprawdę mnóstwo darów. Trafiły one do podopiecznych Domu Św. Karola w Koźlu, Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Opolu, a także do Młodzieżowego Centrum Leczenia Nerwic w Zawadzie. Dziękujemy serdecznie wszystkim tym, którzy otworzyli swoje serca i sprawili radość innym. Wspierając, uczymy się dzielenia oraz wrażliwości na potrzeby innych. Tak niewiele potrzeba, aby wywołać u drugiego człowieka uśmiech na twarzy. Pomaganie ma sens!

zyczliwosc_1Dzień życzliwości w naszej społeczności szkolnej obchodziliśmy w tym roku w poniedziałek 22 listopada. I choć na odległość, ze względu na sytuację i nauczanie zdalne, dzień ten spędziliśmy bardzo miło. Aby podkreślić pozytywne nastawienie, uczniowie w tym dniu ubrali się na żółto. Jest to kolor związany ze słońcem i kojarzy się przede wszystkim z radością, optymizmem, szczęściem, dobrym humorem i jest uważany za kolor energetyzujący. Takie też emocje towarzyszyły nam w ciągu całego dnia.  Nauczyciele stronili w tym dniu od pytań oraz niezapowiedzianych kartkówek. Wszyscy starali się zachować uśmiech na twarzy i być dla siebie mili i uprzejmi. Uczniowie na plastyce oraz, zajęciach z kodowania projektowali i malowali żółte, uśmiechnięte buzie. Został również ogłoszony konkurs na najliczniej ubraną klasę w kolorze żółtym. Ciężko było rozstrzygnąć i wyłonić zwyciężców, ponieważ wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania, za co serdecznie dziękujemy! Dzień ten upłynął w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Należy pamiętać o tym, że codziennie, w różnych sytuacjach powinniśmy być dla siebie uprzejmi i pomocni. Czasami jeden odwzajemniony uśmiech potrafi rozpromienić zwykły, szary dzień.  Bądźmy dla siebie życzliwi nie tylko od święta, ale i na co dzień, przecież to nic nie kosztuje, a potrafi zdziałać cuda.

Samorząd uczniowski mały i duży organizuje akcję zbiórki na święta dla Domu Świętego Karola w Kędzierzynie Koźlu. W tym roku zbieramy puzzle (max do 100 elementów) , kolorowanki, wszelkiego rodzaju kredki, mazaki oraz słodycze. To wszystko można przekazywać do Szkoły w Pokrzywnicy lub Łężcach. Na dary czekamy do 21 grudnia, tak aby prezenty dotarły na czas przed świętami. Za każdą pomoc dziękujemy i liczymy na ogromną mobilizację i wsparcie :) Sprawmy aby u innych pojawił się uśmiech na te święta ! Opiekun małego i dużego SU.

Akcja organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce do 31 maja 2021 roku. Ze względu na pandemię coroczna akcja „Góra Grosza” będzie wyglądała trochę inaczej. Uczniowie i uczennice zbierają u siebie w domu monety. Kiedy będzie można wrócić bezpiecznie do szkoły – uczniowie i uczennice przynoszą grosze z sobą (już wcześniej policzone) i kierują je do opiekuna samorządu, który będzie zliczał końcowe kwoty.  Niech każdy z Was przedszkolak czy ósmoklasista zrobi skarbonkęi oznaczy ją akcją: GÓRA GROSZA!

PRZYŁĄCZCIE SIĘ I RAZEM USYPMY 21. WIELKĄ GÓRĘ GROSZA!

ŻYWA FLAGA NA 11 LISTOPADA


hymn_1We wtorek, 10 listopada uczniowie oraz nauczyciele ZSP w Pokrzywnicy w ramach świętowania 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, po raz kolejny wzięli udział w akcji MEN ,,Szkoła do hymnu’. W tym roku wszystko jest inaczej, większość uczniów uczy się zdalnie, nie możemy się gromadzić, a jednak tradycji stało się zadość, ponieważ uczniowie wraz z Panią Dyrektor, oraz nauczycielami o godz. 11.11 odśpiewali hymn państwowy ,,Mazurek Dąbrowskiego’’. Był to dla wszystkich czas zadumy, refleksji nad trudną drogą do wolności, nad patriotyzmem i postrzeganiem wolności, mając w pamięci ofiarność i poświęcenie wszystkich walczących. Trzeba przyznać, że uczniowie stanęli na wysokości zadania!

pomagajmy_1Miesiąc październik był ogłoszony akcją zbiórki nakrętek dla Kubusia, chłopca który walczy z niebezpieczną chorobą neurofibromatozą typu 1. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy szkolnego koła PCK, uczniów klas I-VIII , ich rodziców i nauczycieli udało się zebrać sporą ilośćtego cennego surowca. Akcja miała na celu uwrażliwienie wszystkich i pokazanie, że pomagać możemy także w ten sposób - zbierając nikomu niepotrzebne nakrętki. Akcja zbierania nakrętek to jedna z popularnych form niesienia pomocy innym. Nakrętki zbiera się po to, by pokryć koszty związane z pomocą potrzebującym.  Dodatkowo korzysta na tym środowisko. Opiekun małego i dużego samorządu uczniowskiego, oraz szkolnego koła PCK składa serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom, uczniom oraz rodzicom za chęć niesienia pomocy i zaangażowanie w akcję.

pamietamy_3W środę, 28 października przed dniem wszystkich świętych, tradycyjnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, oraz szkolnego koła PCK wraz z opiekunem udali się na pobliski cmentarz. W imieniu całej społeczności szkolnej zapalili znicze na grobach byłych nauczycieli ZSP w Pokrzywnicy. Zapalenie zniczy, modlitwa, refleksja i zaduma -to lekcja szacunku i pamięci o przodkach.

Magiczne Licytacje Dla Kubusia

https://www.facebook.com/groups/748367555912390/

Każda złotówka ma sens !

https://www.siepomaga.pl/jakub

wybory_22Dnia 25.09.2020r w Publicznej Szkole Podstawowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pokrzywnicy odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przydział obowiązków i stanowisk jest następujący:

 

 

Rada Samorządu Uczniowskiego:

 • Szymon Bich – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego
 • Laura Swientek – Zastępca Przewodniczącej
 • Wiktoria Hampf – skarbnik

Wyznaczono również sekcje wspomagające działalność samorządu:

1. Sekcja współpracy międzyoddziałowej:

 • przewodniczący klas

2. Sekcja medialna:

 • Natalia Nosol
 • Julia Kowalewska
 • Martyna Schreiber
 • Emilia Kowalewska
 • Maja Grabowska
 • Andrzej Arndt
 • Rafał Wroża

3. Sekcja dekoracyjna:

 • Wiktoria Hampf
 • Szymon Bich
 • Wanesa Kobylińska

4. Sekcja społeczno- obywatelska:

 • Wiktoria Sordyl
 • Wiktoria Hirsz
 • Andrea Kern
 • Wojciech Kubiec

5. Wolontariat:

 • Andrea Kern
 • Julia Moszek
 • Natalia Sochacka

6. Sekcja ekologiczno- zdrowotna:

 • Dawid Pietrasz
 • Grazian Mainka
 • Patryk Mutwin
 • Oliwia Cielanga
 • Julia Gartlieb
 • Kevin Pietrasz

Opiekun samorządu: Karolina Drozdowska

Więcej artykułów…