Z kalendarza

Dzisiaj jest
Poniedziałek
26 października 2020
Imieniny obchodzą
Dymitriusz, Ewaryst, Eweryst, Lucyna, Ludmiła, Lutosław, Łucjan
Do końca roku zostało
67 dni

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj721
mod_vvisit_counterWczoraj2974
mod_vvisit_counterW tygodniu721
mod_vvisit_counterW miesiącu93002
mod_vvisit_counterOgółem4099277

Twoje IP: 18.215.62.41
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

Magiczne Licytacje Dla Kubusia

https://www.facebook.com/groups/748367555912390/

Każda złotówka ma sens !

https://www.siepomaga.pl/jakub

wybory_22Dnia 25.09.2020r w Publicznej Szkole Podstawowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pokrzywnicy odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przydział obowiązków i stanowisk jest następujący:

 

 

Rada Samorządu Uczniowskiego:

 • Szymon Bich – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego
 • Laura Swientek – Zastępca Przewodniczącej
 • Wiktoria Hampf – skarbnik

Wyznaczono również sekcje wspomagające działalność samorządu:

1. Sekcja współpracy międzyoddziałowej:

 • przewodniczący klas

2. Sekcja medialna:

 • Natalia Nosol
 • Julia Kowalewska
 • Martyna Schreiber
 • Emilia Kowalewska
 • Maja Grabowska
 • Andrzej Arndt
 • Rafał Wroża

3. Sekcja dekoracyjna:

 • Wiktoria Hampf
 • Szymon Bich
 • Wanesa Kobylińska

4. Sekcja społeczno- obywatelska:

 • Wiktoria Sordyl
 • Wiktoria Hirsz
 • Andrea Kern
 • Wojciech Kubiec

5. Wolontariat:

 • Andrea Kern
 • Julia Moszek
 • Natalia Sochacka

6. Sekcja ekologiczno- zdrowotna:

 • Dawid Pietrasz
 • Grazian Mainka
 • Patryk Mutwin
 • Oliwia Cielanga
 • Julia Gartlieb
 • Kevin Pietrasz

Opiekun samorządu: Karolina Drozdowska

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dyrekcji, Nauczycielom, oraz wszystkim Pracownikom
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pokrzywnicy

składamy najserdeczniejsze podziękowania

za trud włożony w nasze wychowanie.

Życzymy zdrowia, dalszych sukcesów i osiągnięć zawodowych,

satysfakcji z pracy z dziećmi oraz pomyślności w życiu osobistym.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI ORAZ UCZNIOWIE


W środę 30 września w naszej szkole obchodziliśmy dzień chłopaka. W związku z sytuacją epidemiologiczną obchody tego święta nie były aż tak huczne jak w poprzednich latach. Żeńska część samorządu uczniowskiego pod kierunkiem opiekuna, przygotowała upominki dla wszystkich chłopców, oraz złożyła im życzenia w imieniu wszystkich dziewczyn. Jeszcze raz życzymy wszystkim chłopcom, a także nauczycielom wszystkiego najlepszego!

Te słowa już od wielu lat w piękny sposób opisują nasze barwy narodowe. W dniu święta Flagi Rzeczypospolitej Polski nie zapominajmy również, że jest to dzień Polonii oraz Polaków za granicą. Również Nasi uczniowie chcieli uczcić jedno z najmłodszych świąt w kalendarzu, tworząc Żywą Flagę ze swoich zdjęć, w taki sam sposób, jak wszyscy razem tworzymy naszą ojczyznę, na co dzień. Wierzymy, że w tym ciężkim okresie również duma narodowa i patriotyzm dodadzą nam otuchy na kolejne dni.

Życzymy, aby te nadchodzące święta były czasem spokoju, umocnienia w wierze, źródłem nadziei na przyszłość oraz prawdziwej radości wypływającej z serca. Niech ten czas przyniesie wszystkim wiele łask od Chrystusa Zmartwychwstałego. Pielęgnujmy w naszych domach ciepło, miłość i nadzieję.
Życzą: Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie.

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji w naszej placówce opiekun samorządu zaplanowała i przeprowadziła akcję: SZKOŁA NA NIEBIESKO. Do akcji włączyli się nauczyciele oraz wychowankowie, którzy w tym dniu byli ubrani na niebiesko. Z przesłanych zdjęć stworzono kolaż, osób zaangażowanych w to przedsięwzięcie. Akcja miała na celu zwrócić uwagę społeczeństwa na potrzeby i problemy osób dotkniętych autyzmem. To również sposób na propagowanie wiedzy o tym zaburzeniu.  Poprzez kolor niebieski mogliśmy się zintegrować, oraz wyrazić solidarność z autyzmem.

sesja_3W dniu 20 grudnia 2019 roku w Urzędzie Gminy w Reńskiej Wsi odbyła się pierwsza Sesja Młodzieżowej Rady Gminy w której brali udział również uczniowie z naszej szkoły. Podczas spotkania przedstawiono porządek obrad a także zasady funkcjonowania Młodzieżowej Rady. Z całej gminy powołano 15 Radnych, oraz wręczono zaświadczenia o nadaniu tytułu Radnego na kadencję 2019­- 2021. Kolejnym punktem spotkania było wybranie przewodniczącego i zastępcy poprzez głosowanie. Podsumowaniem I Sesji Młodzieżowej Rady Gminy było przemówienie Pana Wójta, który życzył sukcesu w samorządności. Działalność Młodzieżowej Rady Gminy jest jednym ze sposobów zainteresowania młodzieży sprawami lokalnymi oraz systematycznego zaangażowania ich w życie swojej społeczności. Jest też doskonałą lekcją lokalnego patriotyzmu i podejmowania decyzji dotyczących spraw związanych z młodzieżą na poziomie lokalnym.Aktywność Młodzieżowej Rady Gminy z pewnością przynosi korzyści całej społeczności. Dzięki jej działalności interesy młodzieży są lepiej reprezentowane, a potrzeby ludzi młodych lepiej zaspokajane.

dalej_1Szkolny Klub Wolontariatu wraz z Samorządem Uczniowskim działającym w Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy po raz trzeci  zakończył zbiórkę książek, zabawek, gier planszowych oraz materiałów rysunkowych  dla dzieci przebywających w Ośrodku Leczenia, Terapiii Rehabilitacji Uzależnień w Zbicku. Dnia 17 grudnia  2019 roku, wszystkie zebrane podarunki zostały przekazane na ręce Dyrektora Ośrodka „Monar” w Zbicku. Poprzez akcje „Podaj dalej” można było świątecznie uszczęśliwić najmłodszych podopiecznych DOMU.

andrzejki_1Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Z tej okazji 28 listopada w Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy odbył się wieczorek andrzejkowy zorganizowany przez samorząd uczniowski. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV- VIII. Podczas imprezy mogli się wspaniale zabawić, ponieważ przygotowano dla nich wiele atrakcji. To niezwykłe popołudnie rozpoczęto od spotkania na sali gimnastycznej. Opiekun samorządu przedstawił harmonogram andrzejkowego popołudnia. Następnie uczniowie klasy ósmej przedstawili krótką prezentację na temat św. Andrzeja.  Dzięki niej poznaliśmy andrzejkowy horoskop, oraz przysłowia związane z tym świętem. Kolejnym punktem wieczoru były zabawy drużynowe takie jak: krzesełka, taniec na gazecie czy wyprawa do zoo.  Kolejno uczniowie udali się do stoisk z wróżbami, które zostały przygotowane przez wszystkie klasy. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne pióra, czy lał wosk. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Po wróżbiarskim popołudniu przyszedł czas na ognisko. Dzieci i uczniowie zaopatrzeni w kije, oraz pyszne kiełbaski rozpoczęli wspólną zabawę. Pomysł z ogniskiem okazał się strzałem w dziesiątkę, uczniowie byli bardzo zadowoleni, a zabawa była przednia. Nie możemy doczekać się kolejnej zabawy !

wybory_1Ideą powołania Młodzieżowej Rady Gminy jest przede wszystkim włączenie młodzieży w procesy podejmowania decyzji, które dotyczą młodych osób oraz ich najbliższego otoczenia. Rada ma reprezentować młodych mieszkańców i mieszkanki gminy, ale również prowadzić działania na rzecz upowszechniania wśród nich idei samorządności i kształtowania postaw obywatelskich. Dnia 29.10.2019 r. wydano zarządzenie przez Przewodniczącego Rady Gminy w sprawie przeprowadzenia wyborów do Młodzieżowej Rady Gminy Reńska Wieś. Następnie powołano przez wójta pięć komisji wyborczych. Do zadań komisji należało przede wszystkim przyjmowanie kandydatur, przygotowanie kart do głosowania, przeprowadzenie wyborów oraz sporządzenie protokołu i ogłoszenie wyników.Zgłoszenia kandydatów były przyjmowane od 8-26 listopada na formularzu i za zgodą kandydata. Kandydat musiał być mieszkańcem gminy Reńska Wieś a także uczniem klas VI-VIII szkoły na terenie gminy. W związku z powyższym w dniu 29.11.2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Reńska Wieś.Na wstępie kandydaci zachęcając do głosowania, przedstawiali w szkołach swoje plany i pomysły na rozwój integracji młodych ludzi. W wyniku ich przeprowadzenia do Rady zostali wybrani: Bich Szymon, Kern Andrea oraz Kowalewska Julia.

Więcej artykułów…