Z kalendarza

Dzisiaj jest
Wtorek
18 grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Bogusław, Gracjan, Gracjana, Laurencja, Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało
14 dni

LogowanieObecni na stronie

 • [Bot]
 • [Google]
Teraz online:
 • Gości: 2
 • Robotów: 2

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2000
mod_vvisit_counterWczoraj2318
mod_vvisit_counterW tygodniu4318
mod_vvisit_counterW miesiącu40616
mod_vvisit_counterOgółem2211511

Twoje IP: 3.82.24.132
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2018-12-18 9:23:29
Member Joanna Bęben  
2018-12-11 6:56:41
Member Katarzyna  
2018-11-04 18:41:31
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

tolerancja_18Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada. Zostało ustanowione przez UNESCO w 1995 roku. Ma na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Jest to odpowiedź na rosnącą falę wszelakiej nietolerancji, takiej jak rasizm czy antysemityzm. 16 listopada uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli w prelekcji pod hasłem „Tolerancja. Inny nie znaczy gorszy” z okazji Światowego Dnia Tolerancji.  Samorząd uczniowski oraz uczniowie klasy VIII wstęp do omawianej tematyki rozpoczęły burzą mózgów, gdzie każdej klasy zadaniem na kartce papieru było wypisanie: "... z czym kojarzy Ci się słowo tolerancja? ". Uczniowie zebrali wszelkie pomysły na jednej tablicy gdzie potem została utworzona kompletna definicja słowa tolerancja. Kolejno została przedstawiona prezentacja pt. „ Tolerancja”. Pani pedagog zwróciła uwagę na znaczenie tolerancji w szkole. Dodano, że tolerancja to nie tylko respektowanie kulturowe, ale są to również sytuacje szkolne, podczas których niektórzy uczniowie zachowują się wbrew zasadom tolerancji. Krótka rozmowa z młodzieżą skierowała ich uwagę na takie wartości, jak wzajemny szacunek i kulturalne odnoszenie się do siebie oraz brak akceptacji dla zachowań agresywnych.

Więcej…

wswieci_2Tradycją wielu szkół jest, że w ostatnie dni października uczniowie wraz z nauczycielami docierają na cmentarze. Tak też było w naszej szkole. 31 Października 2018 r. uczniowie trójek klasowych w Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy odwiedziły wraz z opiekunką SU miejscowy cmentarz, aby zapalić znicze na grobach dawnych nauczycieli naszej placówki: ks. Tadeusza Stonogi, który uczył religii, pani Krystyny Wrotniewskiej, pana Ludwika Szymusiaka oraz dawnej pani dyrektor Anny Wilczek. W imieniu wszystkich uczniów i dyrekcji zapalono również znicz na cmentarzu w Większycach, gdzie spoczywa poprzedni pan dyrektor, Edward Dorosz.

 

„Święto Zmarłych” – Bechler H.

Na cmentarzu płomyki złote i groby w chryzantemach.

Ludzie przyszli tu z myślą o tych, których już nie ma.

Wspominają drogie imiona, zasłaniają lampki przed wiatrem,

dla tych bliskich wieńce zielone i bukiety jesienne pełne kwiatów.

usmiech_5Światowy Dzień Uśmiechu  obchodzony jest w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. Dlatego też 5 października obchodziliśmy w ZSP w Pokrzywnicy Dzień Uśmiechu. Przedstawiciel samorządu uczniowskiego, przygotował  gazetkę, gdzie powieszone uśmiechy można było wyrywać z przypiętego ogłoszenia oraz zabierać je ze sobą, jak i darować innych uśmiechem. Ten symbol miał nam przypominać, że należy często się uśmiechać i być miłym  dla innych. Uśmiech tego dnia nie schodził z twarzy uczniów jak i nauczycieli. Na drzwiach pracowni pojawiły się plakaty z logo uśmiechu. Humor i wesoły nastrój powinien nam towarzyszyć każdego dnia, nie tylko od święta :)

otrzesiny_1426 września 2018r. w ZS-P w Pokrzywnicy odbyła się zabawa z okazji Dnia Chłopca oraz otrzęsiny klasy IV.  Punktem wstępu do imprezy było złożenie życzeń chłopcom. W imieniu wszystkich dziewczyn zrobiła to przewodnicząca samorządu uczniowskiego piękny wiersz o dniu chłopca. Kolejnym punktem imprezy były wybory super chłopaka. Uczennice przygotowały próby skupienia, mądrości i wytrzymałości. Jury uznało, że na miano super chłopaka zasługuje Aleksander W.

Końcowym etapem było wręczenie pamiątkowego dyplomu oraz berła super chłopaka. Kolejnym punktem zabawy były otrzęsiny klasy IV, czyli przyjęcie nowych kolegów i koleżanek do grona „krainy wspaniałych” w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Pokrzywnicy. Najpierw czwartoklasiści musieli zdać krótki test znajomości o szkole np.: jak nazywa się Pani Dyrektor lub na jakiej ulicy znajduje się szkoła, do której uczniowie uczęszczają. Zadaniem wykazującym sprawność fizyczną było pokonanie specjalnego toru przeszkód, który wymagał umiejętności skakania w worku. Kolejną konkurencją było utrzeć nos Pinokiowi, gdzie uczniowie ścierali warzywa na tarce.
Na samym końcu na uczniów czekał najcięższy test w odgadnięciu składników tajemniczych mikstur. Na szczęście uczniom udało się przejść pomyślnie przez wszystkie próby, co zostało nagrodzone gromkimi brawami publiczności oraz wręczeniem pamiątkowych certyfikatów. Na zakończenie uczniowie klasy piątej zaśpiewali piosenkę przygotowaną w formie niespodzianki dla nowych kolegów z klasy czwartej. Impreza była bardzo udana, uczniowie zadowoleni. Samorząd nie może doczekać się kolejnych imprez, na które serdecznie zaprasza.

su_3

Dnia 21.09.2018  r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pokrzywnicy odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przydział obowiązków i stanowisk jest następujący:

 

Rada Samorządu Uczniowskiego:

 • Julia Danielewicz – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego
 • Natalia Behr – Zastępca Przewodniczącej
 • Wiktoria Hirsz – skarbnik

Więcej…

walentynki_214 lutego 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy obchodzono walentynki. Kilka dni wcześniej członkowie samorządu przygotowali pojemnik, do którego uczniowie wrzucali przygotowane przez siebie lub kupione kartki walentynkowe. W dniu św. Walentego punktem kulminacyjnym obchodów było rozdawanie adresatom serc, kartek, a nawet lizaków. Najwięcej przygotowali i  otrzymali uczniowie klasy IV, dla których to święto jest wesołą i miłą zabawą.

4 listopada 2017 r. uczennice należące do Samorządu Uczniowskiego  Publicznej Szkoły Podstawowej w Pokrzywnicy odwiedziły wraz z opiekunką SU miejscowy cmentarz, aby zapalić znicze na grobach dawnych nauczycieli naszej placówki: ks. Tadeusza Stonogi, który uczył religii, pani Krystyny Wrotniewskiej, pana Ludwika Szymusiaka oraz dawnej pani dyrektor Anny Wilczek. W imieniu wszystkich uczniów i dyrekcji zapalono również znicz na cmentarzu w Większycach, gdzie spoczywa poprzedni pan dyrektor, Edward Dorosz.

PRZEWODNICZĄCA

JULIA DANIELEWICZ

ZASTĘPCA

NATALIA BEHR

 

SKARBNIK

LETYCJA DAMRAT

 

KRONIKARZ

EMILIA SIEKIERKA

 

Sekcja imprez:

Dawid Smarzoch, Szymon Bich

 

Sekcja porządkowa:

Wiktoria Hirsz, Aleksandra Gmurczyk

 

Sekcja biuletynu „Gaduła”:

Karolina Schreiber, Dominika Mutwin

 

Sekcja zbiórki surowców wtórnych:

Wojciech Kubiec, Aleksander Wroża

otylosc_224 października 2016 r. w ZS-P w Pokrzywnicy obchodzono Światowy Dzień Walki z Otyłością. W tym dniu uczniowie przynieśli drugie śniadanie zdrowsze niż zwykle. Nie było bułek z nutellą, a przeważało ciemne pieczywo, sery, chude wędliny, sałata, pomidory, ogórki. Dodatkowo w pudełkach na śniadanie znalazły się owoce, jako dodatkowa porcja witamin i zdrowa przekąska. Dobrym pomysłem na posiłek w szkole są również sałatki z warzywami, kaszą czy makaronem. Należy pamiętać, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.  Powinno być bogate w węglowodany złożone, które stanowią podstawowe źródło energii dla organizmu: ciemne pieczywo lub inne produkty zbożowe,  warzywa, które oprócz energii dostarczają witamin i błonnika. Nie powinno również zabraknąć  serów, chudego mięsa i orzechów. Warto wymieniać się ciekawymi przepisami i pomysłami na zdrowe przekąski, do czego przedstawiciele samorządu uczniowskiego zachęcają wszystkich uczniów.

samorzad_1Dnia 19.09.2016  r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pokrzywnicy odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przydział obowiązków i stanowisk jest następujący:

 

 

Rada Samorządu Uczniowskiego:

 • Letycja Damrat – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego
 • Natalia Behr – Zastępca Przewodniczącej
 • Malwina Moszek – kronikarz, skarbnik

Wyznaczono również sekcje wspomagające działalność samorządu:

Sekcja organizacyjna:

 • Julia Danielewicz, Denis Gartlieb

Sekcja porządkowa:

 • Natalia Nosol

Sekcja biuletynu „Gaduła”:

 • Aleksandra Rudziak, Karolina Schreiber

 

opiekun Katarzyna Damrat

10 listopada obchodzimy Dzień Jeża. W ZS-P w Pokrzywnicy samorząd uczniowski nie zapomniał o tym nietypowym święcie. Uczniowie wzięli udział w konkursie dotyczącym tych miłych i pożytecznych zwierzątek. Marcel Kern wykonał piękną figurkę jeża z drewna, Julia Danielewicz napisała wiersz i zrobiła jeża z ziemniaka, a Tomek Kowalski sfotografował jeże. Wszyscy uczniowie dostali nagrody za swoje prace.

 

Oto wiersz Julii:

Jeżyk, jeżyk, jeżyk,

ostre kolce ma,

a jak cię pokłuje,

to zobaczysz sam.

Słodkie i malutkie

to zwierzątko jest,

lecz gdy się zdenerwuje,

okropne staje się.

Taka to natura,

każdy taki jest,

a teraz jeżyk zasnął

i koniec wiersza jest.

Więcej artykułów…

Najnowsze zdjęcia

Certyfikaty

Bezpieczna droga

Prognoza pogody

Zadbaj o kręgosłup

QR Code