Z kalendarza

Dzisiaj jest
Środa
1 kwietnia 2020
Imieniny obchodzą
Chryzant, Grażyna, Hugo, Hugon, Katarzyna, Teodora, Tolisław, Zbigniew, Zbyszko
Do końca roku zostało
275 dni

LogowanieObecni na stronie

  • [Bot]
  • [Google]
  • [MSN]
  • [Yandex]
Teraz online:
  • Gości: 2
  • Robotów: 4

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3916
mod_vvisit_counterWczoraj3842
mod_vvisit_counterW tygodniu10713
mod_vvisit_counterW miesiącu3916
mod_vvisit_counterOgółem3449195

Twoje IP: 3.226.243.36
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2020-04-01 21:49:56
Member Joanna Bęben  
2020-03-19 9:44:54
Member Katarzyna  
2018-11-04 18:41:31
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

andrzejki_1Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Z tej okazji 28 listopada w Szkole Podstawowej w Pokrzywnicy odbył się wieczorek andrzejkowy zorganizowany przez samorząd uczniowski. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV- VIII. Podczas imprezy mogli się wspaniale zabawić, ponieważ przygotowano dla nich wiele atrakcji. To niezwykłe popołudnie rozpoczęto od spotkania na sali gimnastycznej. Opiekun samorządu przedstawił harmonogram andrzejkowego popołudnia. Następnie uczniowie klasy ósmej przedstawili krótką prezentację na temat św. Andrzeja.  Dzięki niej poznaliśmy andrzejkowy horoskop, oraz przysłowia związane z tym świętem. Kolejnym punktem wieczoru były zabawy drużynowe takie jak: krzesełka, taniec na gazecie czy wyprawa do zoo.  Kolejno uczniowie udali się do stoisk z wróżbami, które zostały przygotowane przez wszystkie klasy. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne pióra, czy lał wosk. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Po wróżbiarskim popołudniu przyszedł czas na ognisko. Dzieci i uczniowie zaopatrzeni w kije, oraz pyszne kiełbaski rozpoczęli wspólną zabawę. Pomysł z ogniskiem okazał się strzałem w dziesiątkę, uczniowie byli bardzo zadowoleni, a zabawa była przednia. Nie możemy doczekać się kolejnej zabawy !