Najnowsze zdjęcia

Z kalendarza

Dzisiaj jest
Niedziela
2 kwietnia 2023
Imieniny obchodzą
Franciszek, Sądomir, Urban, Władysław, Władysława
Do końca roku zostało
274 dni

QR Code

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj158
mod_vvisit_counterWczoraj3615
mod_vvisit_counterW tygodniu26606
mod_vvisit_counterW miesiącu3773
mod_vvisit_counterOgółem6751033

Twoje IP: 34.238.189.240
,

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzień ten został ustanowiony w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia. Autyzm to przypadłość, która zaliczana jest do grupy symptomów zwanych wycofaniem, czyli unikaniem kontaktu ze światem zewnętrznym – z ludźmi i otoczeniem. Z okazji obchodów tego szczególnego dnia w naszej szkole przeprowadzono pogadanki na temat autyzmu. Dla solidarności z osobami autystycznymi nasza społeczność szkolna ubrała się w tym dniu również na niebiesko. A dlaczego kolor niebieski? Niebieski jest uznawany za najgłębszy z kolorów, rozpływający się w nieskończoności horyzontu. To barwa najczystsza i najzimniejsza, zarazem staje się ona najbardziej odrealnioną ze wszystkich barw. Stąd jej skojarzenie z autyzmem. Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu mają zwrócić uwagę na niedopuszczalną dyskryminację, nadużycia i izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem. Należy podnosić świadomość społeczną w kwestii autyzmu, gdyż niestety jest ona w Polsce bardzo niska.