Z kalendarza

Dzisiaj jest
Poniedziałek
24 czerwca 2019
Imieniny obchodzą
Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan, Wilhelm
Do końca roku zostało
191 dni

LogowanieObecni na stronie

  • [Bot]
  • [Google]
Teraz online:
  • Gości: 1
  • Robotów: 2

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2014
mod_vvisit_counterWczoraj3873
mod_vvisit_counterW tygodniu2014
mod_vvisit_counterW miesiącu77619
mod_vvisit_counterOgółem2637340

Twoje IP: 54.227.157.163
,

Aktywni Użytkownicy

User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
administrator Administrator  
2019-06-03 12:33:59
Member Joanna Bęben  
2019-05-19 15:28:58
Member Katarzyna  
2018-11-04 18:41:31
Member TomekPopek21  
2017-04-20 15:44:58
Member radekpopiell  
2016-12-08 19:40:48

Narodowość Gości

Poland flag 66%Poland
United States flag 8%United States
China flag 2%China
Germany flag 1%Germany
Russian Federation flag <1%Russian Federation

Do wakacji

Miłej nauki :)

dzien ksiazki_5Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku. Obchodzony jest 23 kwietnia nieprzypadkowo. Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej. W tym dniu  zmarło lub urodziło się ośmiu wybitnych pisarzy.

23 kwietnia 2015 r. w ZS-P w Pokrzywnicy samorząd uczniowski zorganizował obchody Dnia Książki dla uczniów klas IV-VI. Najpierw, korzystając z prezentacji multimedialnej, wszyscy przypomnieli sobie historię książki od glinianej tabliczki do książki elektronicznej. Następnie odbyły się konkursy wiedzy o książce. Uczniowie podzieleni na grupy rozwiązywali zadania polegające na dokończeniu zdania KSIĄŻKA TO………………….. Najczęściej powtarzały się: źródło wiedzy, okno na świat. Trudnym zadaniem okazało się kończenie przysłów, ale test wiadomości o baśniach nie przysporzył uczniom kłopotów. Wszyscy poradzili sobie ze wskazaniem  tytułu i autora utworów na podstawie podanego streszczenia. Więcej pracy i sporów między sobą mieli uczniowie przy łączeniu autora z tytułem książki w ostatnim zadaniu. Najlepiej poradziły sobie trzy grupy:

  • Julia Danielewicz, Dorota Wołochowska, Jakub Frai, Patryk Zmarzły I miejsce: 37p.
  • Tomasz Kowalski, Ksawery Linek, Karolina Kabot II miejsce 35p.
  • Jennifer Moszek, Wiktoria Moszek, Paweł Malorny, Mathias Płachetka III miejsce 32p.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książek dla Dzieci, który obchodzony jest 2 kwietnia, uczniowie klas IV – VI zebrali dla swoich młodszych kolegów z klas I – III książki, które sami lubili czytać, a teraz chcą się nimi podzielić z innymi. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do czytania książek.

Najnowsze zdjęcia

Certyfikaty

Bezpieczna droga

Prognoza pogody

Zadbaj o kręgosłup

QR Code